Święto siatkówki plażowej już za tydzień w Gdyni

Aktualności Projekty

Już tylko 7 dni zostało do rozpoczęcia wielkiego siatkarskiego święta. Areną zmagań sportowców będzie Plaża Śródmieście, miejsce przyciągające jak magnes miłośników sportów plażowych oraz turystów z całego kraju. Turniej Aktywna Plaża odbędzie się w dniach 22-24 lipca, a rywalizacja przebiegać będzie na 10 boiskach.

Mimo, że elektroniczne zapisy zostały zakończone, to jest jeszcze ostatnia szansa na dopisanie się do listy startowej. Zależy nam na pełnym wykorzystaniu limitów miejsc w naszym siatkarskim święcie, by podobnie jak czerwcowy turniej koszykówki 3x3 Gdynia, przyciągnęło ono do nas miłośników sportu z każdego zakątka Polski – zaprasza Paweł Brutel, zastępca dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu i dodaje – Każdy, kto wystartuje w naszym turnieju otrzyma w pakiecie startowym koszulkę, która będzie fantastyczną pamiątką z Aktywnej Plaży 2022.

Na ostatnich chętnych wzięcia udziału w zawodach czekamy pod adresem e-mail: d.barambas@gdyniasport.pldo początku przyszłego tygodnia. Wtedy też rozlosowane zostaną turniejowe grupy. Po tym terminie nie będzie już możliwości wystartowania w imprezie.

Turniej rozpocznie się w piątek, 22 lipca, kiedy w szranki staną najmłodsi miłośnicy beach volleyballa rywalizujący w kategoriach wiekowych U13 K, M oraz U15K. Na najlepszych młodzieżowców czekać będą medale za zajęcie trzech najwyższych miejsce w każdej z kategorii oraz drobne nagrody rzeczowe.

W sobotę i niedzielę plażę opanują zawodniczki i zawodnicy biorący udział w kategorii Open. Najlepsi z nich uhonorowani zostaną nagrodami finansowymi, których łączna pula sięga 15 tys. złotych. Zwycięskie zespoły otrzymają po 2,5 tys. zł. Nagrody finansowe obejmą także pierwsze 8 miejsc w kategorii.

Do wygrania będzie także sprzęt sportowy oraz wyjątkowe nagrody przekazane przez Partnerów turnieju Aktywna Plaża 2022.

Firma Auto Mobil Premium, dealer Alfa Romeo w Gdyni mieszczący się przy ul. Wielkopolskiej 241, ufundował nagrodę specjalną. Jest to voucher na samochód Alfa Romeo Tonale z pełnym bakiem, którym będzie można podróżować przez weekend.

Tłusta Kaczka, wyjątkowa restauracja znajdująca się na terenie Golf Park City, przekaże vouchery na kolację oraz krótki kurs golfa pod okiem trenera. Dr. Oetker zadba o wkład do pakietów startowych, w których każdy z zawodników znajdzie pożywne, wysokoenergetyczne produkty tej znanej firmy. Coca-cola przekaże napoje, które pomogą ugasić pragnienie podczas upalnych rozgrywek. Helios zaprosi najlepszych uczestników na seanse filmowe do kina. Kolejny Partner, Centrum U7 udostępni wejściówki na kręgielnię. O regenerację zadba Aquapark Sopot, gdzie będzie można skorzystać z basenów oraz kompleksu saun. FirmaIntersport przekaże bony na sprzęt sportowy do wykorzystania w sklepie Partnera. Potężna dawkę energii, która niezbędna będzie podczas gry przekaże Rehasport, dostarczając wszystkim uczestnikom żele energetyczne do pakietów. O zdrową skórę zadba Ziaja, przekazując do pakietów startowych kosmetyki. Adventure Park Kolibki zaprosi najlepszych uczestników do parku rozrywki, w którym będą mogli spróbować swoich sił na torze wysokościowym. Kolejny Partner, firma Metalzbyt/Dombi przekaże vouchery oraz karty rabatowe do sieci swoich sklepów. Będzie więc o co walczyć, a zawartość pakietu sprawi, że nikt nie wróci do domu z pustymi rękoma!

AKTYWNA PLAŻA