Taniec na wózkach – nowe zajęcia w ramach Gdyńskiego Poruszenia

Aktualności WIDEO Gdyńskie Poruszenie

Ofensywa Gdyńskiego Poruszenia nie zatrzymuje się choćby na chwilę. Po starcie programu w dzielnicach, tym razem Gdyńskie Centrum Sportu stawia na zajęcia dla osób z niepełnosprawnościami. 1 marca o godzinie 17 ruszają zajęcia tańca na wózkach.

Gdyńskie Poruszenie wystartowało w 2013 roku i od tego czasu przeszło sporą transformację – od pojedynczych treningów w przestrzeni miejskiej do cyklu zajęć sportowych, z których bezpłatnie korzystać mogą wszyscy chętni. Treningi z wyspecjalizowanymi instruktorami cieszą się olbrzymią popularnością, a szeroka oferta przewiduje aktywności dla dzieci, seniorów, młodych rodziców oraz osób z niepełnosprawnościami.

Z myślą o tych ostatnich, 1 marca wystartują zajęcia tańca na wózkach, które odbywać się będą w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 znajdującym się przy ulicy Nagietkowej 73. Początek o godzinie 17.

Od dawna planowaliśmy poszerzenie oferty skierowanej do osób z niepełnosprawnościami, które bardzo chętnie odwiedzają nasze niedzielne zajęcia. Stwarzanie mieszkańcom możliwości rozwoju oraz ich aktywizacja zawsze sprawia nam wielką radość i jestem przekonany, że warsztaty tańca na wózkach będą cieszyć się dużą popularnością
– mówi dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu Rafał Klajnert

Dwugodzinne zajęcia zostaną podzielone na trzy części. Podczas pierwszej z nich uczestnicy wykonywać będą ćwiczenia uwalniające napięcie oraz pozwalające odnaleźć każdej części ciała jej naturalny ruch. Główny akcent położony będzie na spontaniczność oraz pogłębianie oddechu.

Punkt kulminacyjny stanowić będzie, oczywiście, część taneczna, stawiająca na nieograniczony ruch. Uczestnicy poznają tańce towarzyskie i nowoczesne, sprawdzą się w improwizacji taneczno-ruchowej z przyborami, a także zaznają aktywnej relaksacji, która będzie nieodłącznym elementem kończącym całe zajęcia.

Taniec jest wyrazem zapotrzebowania na ruch i aktywność. Pozwala on kształtować świadomość naszego ciała oraz orientację w przestrzeni, zwiększa koordynację wzrokowo-ruchową, a także wpływa na lepsze samopoczucie. Taniec uczy nas również dzielenia przestrzeni z innymi ludźmi i nawiązywania z nimi bliższego kontaktu
– tłumaczy Karina Kocieniewska, która poprowadzi warsztaty tańca na wózkach.

Uczestnicy mają niezwykłe szczęście, że będę mogli trenować od okiem tak wszechstronnie uzdolnionej osoby. Karina Kocieniewska jest dyplomowanym i certyfikowanym instruktorem tańca terapeutycznego, pływania osób z niepełnosprawnościami, a także nauczycielem rytmiki, muzyki oraz wychowania fizycznego z ponad 20-letnim stażem. Założyła zespół taneczny na wózkach Dancing Wheels Gdynia, a także prowadzi swój kanał na YouTube. Na co dzień tańczy terapeutycznie i artystycznie z dziećmi i osobami w różnym wieku oraz różnych potrzebach psychofizycznych.

Video z zajęć Tańca na wózkach