Witalna Majówka z Gdyńskim Centrum Sportu – trenerzy, którzy inspirują

Aktualności

1 maja Centrum Nauki Experyment w Gdyni wypełni się energią, uśmiechem i sportową pasją. Wszystko za sprawą Gdyńskiego Centrum Sportu, które wspólnie z zaproszonymi trenerami przygotowało atrakcje w ramach projektu "Don’t Diss My Ability". To nie tylko pokazy i treningi – to spotkania z ludźmi, których życiorysy są dowodem na to, że sport zmienia życie, motywuje i łączy. Majówka potrwa od godziny 11:00 do 15:00.

Krystian Grzywiński – karateka z pasją, sensei z misją

Krystian Grzywiński to człowiek, który sport ma we krwi. Przygodę z karate rozpoczął w wieku 5 lat. Dziś posiada czarny pas (2 DAN), jest półfinalistą programu Ninja Warrior Polska oraz trenerem z ponad 15-letnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Ukończył specjalizacje z gimnastyki sportowej, lekkiej atletyki, przygotowania motorycznego oraz treningu mentalnego. Wielokrotnie stawał na podium Mistrzostw Polski i Pucharów Polski w karate, reprezentując Polskę także na arenie międzynarodowej.

Na co dzień prowadzi zajęcia w:
• Pomorskim Klubie Karate Kyokushin
• przedszkolach i szkołach w Trójmieście
• projektach społecznych Gdyńskiego Centrum Sportu: Wgraj się, Don't Diss My Ability

Zajęcia z Krystianem to nie tylko sport – to nauka dyscypliny, odwagi, wytrwałości i pracy zespołowej. To trener, który dostrzega potencjał w każdym dziecku – niezależnie od jego sprawności czy doświadczenia.

Jan Szymczuk – pięciobój nowoczesny, Laser Run i sportowe mistrzostwo

Jan Szymczuk to filar pomorskiego pięcioboju nowoczesnego. Jako trener UKS Gromik Gdynia i prezes Pomorskiego Związku Pięcioboju Nowoczesnego, na co dzień pracuje z młodymi zawodnikami, którzy zdobywają nie tylko medale, ale i pasję do sportu.

Koordynuje wojewódzką kadrę pięcioboistów, a jego specjalnością jest Laser Run – widowiskowa dyscyplina łącząca bieganie ze strzelectwem laserowym. Zajęcia prowadzone przez Jana cieszą się ogromnym uznaniem wśród uczniów uczestniczących w projektach edukacyjno-sportowych GCS.

Jan to nie tylko trener – to mentor. Pokazuje młodym ludziom, że sport może być drogą do samorozwoju, pokonywania własnych słabości i budowania relacji.
1 maja, wraz z młodymi medalistami UKS Gromik, poprowadzi stanowisko do strzelectwa laserowego – będzie to okazja, by spróbować sił w jednej z olimpijskich konkurencji.

Emi Pankowska – ZUMBA-styczna energia na scenie i poza nią

Emilia „Emi” Pankowska to serce gdyńskiej ZUMBY. Licencjonowana instruktorka od 2019 roku, germanistka z pedagogicznym wykształceniem, nauczycielka, wychowawczyni, a obecnie także rekruterka – wszystkie te role łączy z pasją do tańca i aktywności fizycznej.

Współpracuje z Gdyńskim Centrum Sportu przy projektach:
Gdyńskie Poruszenie – cykliczne zajęcia dla dorosłych
Jesień Możliwości – Zumba dla seniorów
Don’t Diss My Ability – zajęcia integracyjne dla młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi

Jest też inicjatorką corocznej akcji charytatywnej Pomocna Zumba, gdzie taniec łączy się z pomaganiem. Jej zajęcia to eksplozja radości, uśmiechu i integracji – a podczas majówki na scenie CNE podzieli się swoją ZUMBA-styczną energią z każdym, kto do niej dołączy.

Jacek Tomczak – inspiracja, siła, sport bez granic

Jacek Tomczak to prawdziwy bohater współczesnego sportu. Były górnik, który w wyniku wypadku 16 lat temu stracił nogę – nie tylko nie zrezygnował z aktywnego życia, ale stał się ambasadorem sportu dla osób z niepełnosprawnościami.

Jego sportowe osiągnięcia to m.in.:
• 3× Mistrz Polski w AMP futbolu
• 2× Mistrz Polski i 1× Wicemistrz Polski w siatkówce na siedząco
• 3× Wicemistrz Polski i zdobywca Pucharu Polski w parasnowboardzie
• dziesiątki ukończonych Runmageddonów, triathlonów i biegów ulicznych

Na co dzień motywuje innych do działania, pokazując, że największe bariery istnieją głównie w naszych głowach. Wspiera integracyjne projekty GCS, a podczas majówki poprowadzi siatkówkę na siedząco – zapraszając wszystkich, bez względu na poziom sprawności, do wspólnej gry.

Gdynia na Fali – morze możliwości z Alicją Wierzchowską

Nie zabraknie też edukacji morskiej! Alicja Wierzchowska z Yacht Klub Stal Gdynia przybliży uczestnikom tajniki żeglarstwa, budowy jednostek pływających oraz zasad bezpieczeństwa nad wodą w ramach programu Gdynia na Fali. Wspólnie z projektem„Sporty wodne dla miasta z morza i marzeń” stworzy przestrzeń, w której każdy – niezależnie od wieku – poczuje zew przygody.

Wspólny cel – równość, integracja i radość z ruchu

Gdyńskie Centrum Sportu i jego trenerzy to coś więcej niż zespół specjalistów – to ludzie, którzy wierzą w siłę społecznej zmiany poprzez sport. Ich obecność w projekcie Don’t Diss My Ability pokazuje, że aktywność fizyczna może być dostępna dla wszystkich, a różnorodność to wartość, nie przeszkoda.

Co na Was czeka?

  • 11:00-15:00 Strzelectwo laserowe i szermierka  z medalistami UKS Gromik
  • 12:00  Zumba z energetyczną Emi Pankowską
  • 13:00 Karate z Krystianem Grzywińskim – finalistą Ninja Warrior Polska
  • 14:00 Siatkówka na siedząco z inspirującym Jackiem Tomczakiem – mistrzem Polski AMP Futbolu
  • 11:00-15:00 Edukacja morska z żaglówką i instruktorką z Gdyni na Fali

Zachęcamy – przyjdź 1 maja do Experymentu i poznaj ich osobiście. To nie tylko pokaz, to szansa na inspirującą rozmowę, wspólny trening i... być może nową pasję. 

Projekty Sporty Wodne i Don’t Diss My Ability współfinansowane są z Funduszu Unii Europejskiej #FunduszeUE.