Wraca taniec towarzyski na Dąbrowie

Gdyńskie Poruszenie

Wraca taniec towarzyski. Zajęcia w ramach Gdyńskiego Poruszenia od 9 października odbywać się będą na Dąbrowie.

Od najbliższej niedzieli, wieczory przed startem nowego tygodnia będzie można spędzić aktywnie. Oto następuje reaktywacja kursu tańca towarzyskiego w ramach Gdyńskiego Poruszenia. Zajęcia trwać będą godzinę - zawsze od 20:00 do 21:00, a poprowadzi je trener Maciej Drankowski.

Zajęcia odbywać się będą przy ulicy Nagietkowej 73, na terenie Szkoły Podstawowej nr 47 w Gdyni. Finansowane są z projektu Gdyńskie Poruszenie, Budżetu Obywatelskiego i środków statusowych dzielnic.

TANIEC TOWARZYSKI DĄBROWA

Taniec Towarzyski jest niezwykłą formą ruchu, będącą połączeniem sportu ze sztuką. Sprawność fizyczna i dobra kondycja staje tu do pary z grą aktorską i wyrazem artystycznym. Taniec towarzyski to dwa style taneczne: mający swoje źródło w tańcach salonowych- standardowy (walc angielski, walc wiedeńśki, tango, foxtrot, quickstep) oraz latynoamerykański- powstały z połączenia tańców latynoskich z podstawami baletu (samba, cha cha, rumba, passo doble, jive). Przez niektórych traktowany jako wymagający sport turniejowy, przez innych- hobbystycznie i rozrywkowo. To bardzo efektowna forma ruchu, która może stać się sposobem na wyrażenie siebie i oderwanie od rzeczywistości, a co za tym idzie- świetnym sposobem na odpoczynek!