Wszyscy na łyżwy! W piątek rusza gdyńskie lodowisko

W piątek 1 grudnia miłośnicy łyżwiarskich ewolucji wjadą na lodową taflę. Oficjalne rozpoczęcie sezonu, na doskonale znanym mieszkańcom Gdyni lodowisku, zaplanowano na godzinę 17:00. Podczas otwarcia muzykę będzie puszczał DJ RAV  Rafał Prokop z Radio Kaszëbë, a pierwszych 100 uczestników otrzyma pamiątkowe gadżety.

– Zeszły rok pokazał, jak ważnym miejscem dla mieszkańców jest lodowisko. Duże zainteresowanie sprawiło, że już nie możemy doczekać się tegorocznego otwarcia, na które gorąco zapraszam! Zimową zabawę czas zacząć! – zaprasza Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

W nowym sezonie, który trwać będzie od 1 grudnia do 2023 r. do 10 marca 2024 r. łyżwiarze będą mogli korzystać z tafli o powierzchni 600 m². Podobnie, jak w ubiegłym roku, na terenie miejskiego obiektu dostępne będzie zaplecze socjale i sanitarne oraz punkt, w którym będzie można wypożyczyć łyżwy, kaski, specjalne chodziki dla osób rozpoczynających swoją przygodą z tą dyscypliną.

Gdyńskie lodowisko umiejscowione będzie, wzorem ubiegłego roku, na parkingu między halą sportowo-widowiskową Polsat Plus Areną Gdynia a Centrum Handlowym Riviera i czynne będzie 7 dni w tygodniu.

O lokalizacji miejskiego lodowiska zadecydowało głównie miejsce łączące komfort dojazdu środkami komunikacji miejskiej z dużym parkingiem, na którym korzystający z uciech na łyżwach, mogli zostawiać swoje pojazdy – informuje Tomasz Cząstka, zastępca dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu, które jest administratorem obiektu.

W  ubiegłym sezonie łyżwiarskim z obiektu skorzystano dokładnie 24 tysiące 476 razy. 72% wejść dotyczyła tych ulgowych oraz szkolnych. 12% wszystkich uczestników brało udział w zajęciach Wychowania Fizycznego prowadzonych na lodzie. Można więc śmiało powiedzieć, że gdyńskie sezonowe lodowisko było punktem spotkań młodych gdynian.

Program otwarcia gdyńskiego lodowiska

  • 17:00 – 17:20 – Uroczyste otwarcie, krótki pokaz gry w hokeja i prezentacja Gdyńskiej Grupy Hokejowej.
  • 17:20 – Otwarcie lodowiska dla mieszkańców.

STRONA GDYŃSKIEGO LODOWISKA