Zajęcia dla kobiet w ciąży od 21 września

Aktualności Projekty

W ramach Gdyńskiego Poruszenia zapraszamy na bezpłatne zajęcia dla kobiet w ciąży, które odbywać się będą w każdy wtorek o godzinie 17:00 w sali fitness znajdującej się w Hali LA.

W programie aktywności znajdują się ćwiczenia rozciągające i wzmacniające mięśnie, których celem jest przygotowanie ciała do porodu oraz umożliwienie szybkiego powrotu do właściwej sylwetki. Wszystkie ćwiczenia nawiązują do standardowych programów fitness, jednak znacząco różnią się stopniem zintensyfikowania – są łagodniejsze, przystosowane do możliwości przyszłych mam. 

ZAJĘCIA DLA KOBIET W CIĄŻY

Zajęcia przeznaczone są dla kobiet od drugiego trymestru ciąży niezależnie od poziomu sprawności fizycznej oraz umiejętności ruchowych, trwają 60 minut. Głównym ich celem jest aktywizacja kobiet w ciąży oraz korzystny wpływ na rozwój dziecka. Ponadto założeniami zajęć są także: zmniejszenie dolegliwości bólowych, łagodniejsze i bardziej świadome doświadczenie porodu oraz połogu, profilaktyka wysiłkowego nietrzymania moczu oraz aktywne spędzenie czasu wolnego.

Obejmują one: naukę efektywnego oddychania, angażowania i rozluźniania mięśni dna miednicy, prawidłowych nawyków codziennych, pozycji porodowych, wzmacnianie i rozluźnianie całego ciała oraz treningi relaksacyjne (m.in. afirmacje, wizualizacje itd.). Poza tym zajęcia są uzupełniane o treści teoretyczne obejmujące zagadnienia związane nie tylko z ciążą (uczestniczki otrzymują dodatkowe materiały). Podczas zajęć kobiety uczą się oswajać z własnym ciałem i głosem świadomie dostrzegając sygnały z niego płynące. Otrzymują również wskazówki, co powinny robić krótko po porodzie (będąc jeszcze w szpitalu), aby szybciej odzyskać zdrowie czy w momencie, gdy doszło do rozejścia mięśni prostych brzucha itp. Kobiety chcące uczestniczyć w zajęciach są zobligowane do odbycia konsultacji z lekarzem prowadzącym ciążę i okazania stosownego zaświadczenia o braku przeciwwskazań do udziału w zajęciach ruchowych.