Żeglarskie święto dla całych rodzin

Aktualności

Zasmakuj żeglarstwa w gdyńskiej marinie! W sobotę 25 maja w godzinach od 10:00 do 17:00 Gdyńskie Centrum Sportu zaprasza do Mariny Gdynia na rodzinny piknik żeglarski pełen atrakcji. W programie m.in.: rejsy po zatoce, lekcje żeglarstwa, zwiedzanie jachtów żaglowych, a także gry i zabawy z atrakcyjnymi nagrodami. Piknik, na który wstęp będzie bezpłatny, przypieczętuje kolejną edycję programu „Gdynia na fali”.

„Serce” pikniku ulokowane będzie przy bosmanacie gdyńskiej mariny. Będzie można tam nieco odpocząć pomiędzy „odhaczaniem” kolejnych atrakcji. Leżaki, food trucki i dobra muzyka z pewnością umilą czas oraz pozwolą zapomnieć o trudach całego tygodnia. Na liście bezpłatnych atrakcji znajdują się m.in.: rejsy po Zatoce Gdańskiej, lekcje żeglarstwa, symulator łódki żaglowej dla dzieci czy klasyczne jachty, które będzie można zwiedzać. Piknik to również „dni otwarte” gdyńskich klubów żeglarskich, które mocno zaangażowały się w organizację wydarzenia.

Coś dla siebie znajdą jednak nie tylko miłośnicy wodnych uciech. Najmłodsi będą mieli do dyspozycji łódkę, którą będą mogli pomalować kolorowymi farbami. Prace plastyczne będzie można wykonać również na żaglach. Sporym zainteresowaniem – podobnie jak w ubiegłym roku – powinien cieszyć się tor przeszkód. Na uczestników czekają takie zadania jak: ubieranie kapoka na czas, przeciąganie liny czy bieg w workach. Prowadzone będą również zabawy z animatorami.
– Gdynia ma żeglarskie DNA, a gen związany z wodą zaszczepiamy w gdynianach od najmłodszych lat, między innymi dzięki programowi „Gdynia na fali” – zauważa Rafał Klajnert, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu. – Wypełniony atrakcjami rodzinny piknik żeglarski będzie znakomitą okazją, by wspaniale spędzić czas i przy okazji pielęgnować więź z żeglarstwem, którą gdyńskie przedszkolaki i uczniowie budowali w roku szkolnym.

Zeglarskie święto
Zeglarskie święto