Złota młodzież koszykówki nagrodzona przez prezydenta

Aktualności FOTO

Miniony tydzień przyniósł gdyńskiej koszykówce ogromne sukcesy. Zarówno koszykarki, jak i koszykarze Arki Gdynia sięgnęli bowiem po złote medale mistrzostw Polski do lat 18. Podopieczne Karoliny Wieczorek triumfowały na swoim terenie, natomiast zawodnicy Milosa Mitrovicia, podczas finałowego turnieju rozgrywanego w Gdańsku, w najważniejszym meczu i przy okazji derbach pokonali Trefl Sopot. Oba gdyńskie zespoły zostały nagrodzone przez prezydenta Wojciecha Szczurka.

Gdyńskie złotka

Gdynia stolicą młodzieżowej koszykówki była, jest i będzie – takie wnioski można wyciągnąć po ostatnich dokonaniach żółto-niebieskich talentów. Pierwsze swój sukces świętowały panie. Turniej finałowy odbył się w dniach 1-5 maja w Hali Gier Gdyńskiego Centrum Sportu. To miejsce, które przez koszykarki GTK Arki zostanie szczególnie zapamiętane. Gdynianki wygrały bowiem wszystkie pięć spotkań w drodze po złoto. Najwięcej emocji przyniósł półfinałowy pojedynek z Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski. Gospodynie imprezy wygrały go różnicą czterech punktów. W finale podopieczne Karoliny Wieczorek, której na ławce trenerskiej asystowała Jelena Skerović, pokonały Szkołę Gortata Politechnikę Gdańską 67:58.

Najlepszą zawodniczką turnieju finałowego została rzecz jasna koszykarka Arki – Magdalena Szymkiewicz. Jej klubowa koleżanka, Aleksandra Ustowska, znalazła się w pierwszej piątce rozgrywek.

Złoci też panowie

Trzy dni później zmagania rozpoczęli panowie. Bój o złoto toczyli w Gdańsku w dniach 8-12 maja. W drodze do finału 18-latkowie z Gdyni wygrali wszystkie pięć spotkań: w grupie triumfowali nad Zastalem Zielona Góra (94:67), WKK Wrocław (75:57) oraz Śląskiem Wrocław (73:64). W półfinale Asseco Arka pokonała gospodarzy – Szkołę Gortata Politechnikę Gdańską (91:60). W finale podopieczni Milosa Mitrovicia zmierzyli się z lokalnym rywalem, Treflem Sopot. Po zaciętej końcówce gdynianie wygrali 69:66.

Najlepszym zawodnikiem wybrany został zawodnik Asseco Arki Mateusz Kaszowski, który był równocześnie najlepszym strzelcem turnieju. W najlepszej piątce turnieju znalazł się również inny zawodnik gdynian – Miłosz Korolczuk.

Tak ogromny sukces nie przeszedł niezauważony przez prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka, który wręczył każdej zawodniczce i zawodnikowi oraz sztabom trenerskim listy gratulacyjne. Oba zespoły otrzymają również po 15 000 zł nagrody.
Gdynia jest z was dumna – ogłosił prezydent. – Wasze sukcesy sprawiają, że z wielkim spokojem patrzymy w przyszłość dyscypliny, która w naszym mieście ma wspaniałe tradycje. Baczenie będziemy obserwować dalszy rozwój waszych sportowych karier. Powodzenia! – dodał.

W uroczystości wzięli również: przewodnicząca gdyńskiej rady miasta Joanna Zielińska oraz dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu Rafał Klajnert, a także przedstawiciele klubów oraz sponsorów.