Nowości na gdyńskim lodowisku

Aktualności

Ponad 7000 miłośników jazdy na łyżwach skorzystało z gdyńskiego lodowiska w pierwszym miesiącu jego funkcjonowania. Odpowiadając na duże zainteresowanie od dziś wdrożony został nowy grafik z dwoma dodatkowymi wejściami i krótszymi przerwami. Otwarto nowe pomieszczenia oraz zmieniono system sprzedaży i wypożyczalni, a także udostepniono do wypożyczenia kolejne łyżwy.

– Wystartowaliśmy z nowym grafikiem lodowiska, w którym zmniejszyliśmy czas przerw do 30 minut. Tym samym będzie więcej wejść, dzięki czemu jeszcze większa liczba chętnych będzie mogła skorzystać z lodowiska – mówi Tomasz Cząstka, wicedyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu, które prowadzi obiekt.

Aby to uczynić zamówiliśmy dodatkowe kontenery – kasowy i szatniowy oraz służący jako druga wypożyczalnia. Zakupiliśmy także 190 par nowych łyżew– Wszystko to jako odpowiedź na dotychczasowe duże zainteresowanie gdyńską ślizgawką – dodaje.

GRAFIK

lodowisko miejskie wieczorową porą

Miejskie lodowisko rozpoczęło swoje funkcjonowanie w piątek 16 grudnia. Do 16 stycznia zakupiono dokładnie 7274 wejściówki!  Duża liczba chętnych sprawiła, że już wcześniej zwiększona o 20% została liczba osób, które jednorazowo mogą przebywać na tafli.

Kolejne zmiany wymagały jednak dodatkowego zaplecza, osób do obsługi i zmian w jej procesie. Miesiąc od otwarcia obiekt wzbogacił się o nowe przestrzenie umożliwiające wypożyczenie i zdanie łyżew oraz szatnie, zwiększając tym samym komfort użytkowników. Będą oni również mogli skorzystać ze 190 nowych kompletów łyżew. Zmieniony system pozwolił na skrócenie czasu, w którym przejeżdża rolba czyszcząca i wygładzająca lód do 30 min. Dzięki temu zamiast 6 wejść obecnie w ciągu dnia jest ich 8.

pani z kawą

Niezmiennie w oczekiwaniu na swoje wejście lub podziwiając jazdę innych można zakupić pyszną kawę, która rozgrzeje i doda energii. Dla osób rozpoczynających swoją przygodę z łyżwami dostępne są specjalne chodziki, tzw. „pingwinki”. Mogą one również skorzystać także z nauki jazdy prowadzonej przez lyzwy3city.pl, których wyczyny podziwialiśmy w trakcie otwarcia obiektu. Oferujemy również serwis umożliwiający naostrzenie swoich łyżew.

Korzystając z lodowiska pamiętaj, że:

  • tylko mocne zawiązanie łyżew gwarantuje bezpieczne poruszanie się po tafli i po zejściu niej,
  • jazda w rękawiczkach uchroni dłonie przed zimnem oraz skutkami ewentualnych upadków,
  • chroń głowę – zalecamy założenie kasku, który zabezpieczy głowę przed ewentualnymi urazami,
  • podczas jazdy nie używaj słuchawek,
  • dbaj o bezpieczeństwo siebie i innych – słuchaj poleceń obsługi i poruszaj się zgodnie z aktualnie obowiązującym kierunkiem jazdy.

Przypomnimy, że gdyńskie lodowisko z taflą o wymiarach 19 m x 30 m zlokalizowane jest na parkingu zewnętrznym pomiędzy Polsat Plus Areną Gdynia a Centrum Handlowego Riviera i dostępne jest 7 dni w tygodniu od 9.00 rano do 21.00. Szczegółowy grafik i cennik znaleźć można na stronie internetowej obiektu.

Gdyńskie Centrum Sportu, mając na uwadze zapewnienie bezpieczeństwa korzystającym z obiektu, zastrzega sobie prawo do zamknięcia lodowiska ze względu na złe warunki atmosferyczne, stan techniczny lub inne okoliczności. O swojej decyzji GCS poinformuje najpóźniej w dniu zamknięcia lodowiska, poprzez wywieszenie informacji przy wejściu na lodowisko oraz umieszczenie komunikatu na stronie www.gdyniasport.pl.