Znamy termin turnieju Aktywna Plaża 2022

Aktualności WIDEO

Po niesamowitych sportowych emocjach, fantastycznych meczach i zaciętych akcjach, które miały miejsce w ubiegłorocznym turnieju siatkówki Aktywna Plaża, z przyjemnością wracamy do tamtych dni i ogłaszamy termin tegorocznych zawodów. Turniej siatkówki Aktywna Plaża odbędzie się przedostatni lipcowy weekend na gdyńskiej Plaży Śródmieście.

Miłośnicy tej dyscypliny sportu powinni sobie już dziś zanotować w kalendarzach datę 23-24 lipca, bo właśnie wtedy odbędzie się druga edycja wakacyjnego turnieju w plażowej piłce siatkowej – zaprasza Paweł Brutel, zastępca dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu.

W pierwszej edycji gdyńskich zawodów na liście startowej znalazła się olimpijka z Rio Monika Brzostek, multimedalistka Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej Agnieszka Wołoszyn, zdobywca Pucharu, Super Pucharu Polski, dwukrotny Mistrz Polski Przemysław Stępień czy Piotr Ilewicz mający za sobą występy w rozgrywkach FIVB World Tour. To pokazało, jakim magnesem dla zawodników stał się nadmorski turniej.

Ubiegłoroczny turniej stał na bardzo wysokim sportowym poziomie i pokazał wszystkim, że w Gdyni jest ogromny potencjał i głód na organizację tego rodzaju imprez. Dało nam to pokaźny zastrzyk energii i wielką dawkę motywacji, żeby w tym roku podwyższyć poziom i stworzyć jeden z najlepszych turniejów siatkówki plażowej w Polsce – podsumowuje Brutel. – Naszym celem jest systematyczne rozwijanie naszych imprez sportowych, które rokrocznie przyciągają coraz więcej uczestników do Gdyni.

Regulamin imprezy, informacja o zapisach i nagrodach zostanie opublikowana w terminie późniejszym, lecz warto zanotować sobie w kalendarzu już dziś termin 23-24 lipca 2022 r.