Gdyńska ślizgawka startuje 4 grudnia

Aktualności

Już w najbliższą sobotę otwarte zostanie lodowisko znajdujące się przy ul. Bema w Gdyni. Na miejscu będzie można będzie wypożyczyć kask, łyżwy i przede wszystkim mile spędzić wolny czas.

Lodowisko przy ul. Bema funkcjonuje w sezonie jesienno-zimowym już od kilkunastu lat. Cieszy się olbrzymią popularnością. Przed pandemią korzystało z niego średnio 25 tysięcy osób w ciągu roku. Tafla ma powierzchnię 20 na 30 metrów. Gdyńskie Centrum Sportu funkcję administratora obiektu pełni od września 2017 roku, kiedy to przejęło ją od Młodzieżowego Domu Kultury.

W związku z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 lodowisko pozostawało zamknięte od 2020 roku – mówi Przemysław Dalecki, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu i dodaje – W grudniu 2021 wracamy do gry i ponownie możemy otworzyć obiekt, na który serdecznie wszystkich zapraszam. Pamiętajmy jednak, że każdy z nas ma wpływ na to, jak szybko uda się zahamować pandemię. Chrońmy siebie i bliskich. Skuteczna walka z koronawirusem jest możliwa dzięki przestrzeganiu podstawowych zasad postępowania, o których przypominać będą pracownicy na miejscu – dodaje dyrektor GCS. – Dbajmy o dystans, dezynfekcję i używajmy maseczek, a co najważniejsze nie przychodźmy na lodowisko, kiedy będziemy mieli objawy jakiejkolwiek infekcji. To wpłynie na komfort i bezpieczeństwo nas wszystkich.

Miłośnicy jazdy na łyżwach mogą korzystać z gdyńskiego lodowiska wedle grafiku, który znajduje się do pobrania na stronie internetowej obiektu. Cennik do czasu ogłoszenia nowego w Dzienniku Urzędowym Województwa Pomorskiego pozostaje na niezmienionych warunkach.